CalPolonia >> Tematy Forum >> Pytania >> Posty Forum
Send Fresh Flowers Worldwide
Najnowsze Posty Forum
-messi - Borelioza

Wyniki od: 1 do: 2 z 2 znalezionych

AutorWątek
michalk66Polskie prawo jazdy w Kalifornii a prowadzenie pojazdu 12 osobowego
user pic
Cześć,

pod koniec września planujemy wakaczjnz wypad w 9 osób do stanów. Odwiedzimy stany Kalifornia, Arizona, Juta, Newada. Planujemy wynając samochód, najlepiej jeden dla wszystki osób żeby było wesoło na pokładzie. Niestety komercyjne wypożyczalnie dostępne w internecie ofertują jednynie samochody 12 osobowe. Poszukiwania pojazdów 9 osobowych kończy się fiaskiem.

Z informacji otrzymanych od DMV w Kalifornii wynika, że aby prowadzić pojazd od 10 osób wzwysz potrzeba Commersial Driver License. Z tego co wyczytaliśmy, polskie prawo jazdy kat. B (do 3.5t) to dla DMV non-commersial Drvicer License. Czyli wynika z tego że nie można z nim prowadzić pojazdu powyżej 9 osób. Pytanie do Was, jako praktyków mieszkających w stanach jak jest w rzeczywiatości. Czy z polskim prawdem jazdy można prowadzić pojazd 12 osobowy, jakie są konsekwencje, czy ten zapis jest egzekwowany, czy policjant dokonujący kontroli drogowej jest w stanie to wyegzekwować.
Czy np jeżeli kierowca posiada polskie prawo jazdy kat. C (ciężarowe) to czy może już kierować pojazdem 12-osobowym?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Michał
01/09/2015  01:16 
kali_naRE: Polskie prawo jazdy w Kalifornii a prowadzenie pojazdu 12 osobowego
user pic
Podbijam temat, sama jestem ciekawa. Znajomi wyjeżdżają niedługo, ale lecą tam samolotem, a na miejscu chcą zwiedzać i jeździć metrami, pociągami itp...
29/12/2015  10:00