CalPolonia >> Article
Send Fresh Flowers Worldwide
Czy w branży fryzjersko – kosmetycznej mogą pracować osoby niepełnosprawne?

Posted on: August 26, 2015

Branża kosmetyczno – fryzjerska coraz bardziej się rozwija. Powstają nowe salony fryzjerskie,  gdzie można nie tylko odświeżyć swoją fryzurę, ale także poddać się wielu kosmetycznym, odprężającym zabiegom.
W kosmetologii i fryzjerstwie jest wiele stanowisk na, których mogą pracować osoby niepełnosprawne. Bardzo mało jest przeciwwskazań, które uniemożliwiają pracę osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności w tej branży. Jednym z podstawowych przeciwwskazań jest uczulenie i alergia na różnego rodzaju środki chemiczne. Pracownicy solarium, salonów Spa, salonów kosmetycznych i fryzjerskich każdego dnia korzystają z kosmetyków, które w niektórych przypadkach mogą powodować reakcje alergiczne. Przeciwwskazaniem są także wady wzroku  oraz upośledzenia psychiczne. Osoby działający w branży fryzjerskiej i kosmetycznej muszą mieć także bardzo sprawne dłonie, aby swobodnie wykonywać wszystkie zabiegi.
Wszystkie inne schorzenia wiążą się tylko i wyłącznie z dobrą organizacją pracy. Fryzjerem, kosmetyczką może zostać osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim lub chodząca o kulach. Ważne jest odpowiednie przystosowanie stanowiska pracy oraz rozkład pomieszczenia, aby osoba z niepełnosprawnością ruchową mogła swobodnie i bez problemu mogła poruszać się po salonie.
W branży fryzjerskiej i kosmetycznej osoby niepełnosprawne mogą pracować między innymi jako fryzjerzy, kosmetyczki, masażyści, pedikiurzyści, manikiurzyści, technicy usług kosmetycznych, kosmetololodzy, fizjoterapeuci  – lista zawodów jest naprawdę bardzo duża. Najważniejsze jest odpowiednie wykształcenie kierunkowe, które pozwala na pracę na wybranym stanowisku. Dziś istnieje bardzo wiele szkół policealnych oraz uczelni gdzie można zdobywać niezbędne kwalifikacje związane z branżą fryzjersko – kosmetyczną. Zachęcamy osoby niepełnosprawne do podjęcia nauki i zdobywania przydatnych w życiu zawodowym umiejętności.
Zachęcamy także  wszystkich właścicieli salonów  świadczących usługi fryzjerskie, czy kosmetyczne do zatrudniania osób niepełnosprawnych. Informacje na ten temat uzyskają Państwo na stronie www.PartnerFirm.pl. oraz pod nr tel. 537 990 017. Zapraszamy!


Source: Aniela Linkowska
Martin Transports International
AzPolonia
Flora 2000